مروری بر اثرات فوق العاده و اعجاب انگیز قارچ های دارویی نظیر ریشی در بهبود کیفیت زندگی حیوانات خانگی

مروری بر اثرات فوق العاده و اعجاب انگیز قارچ های دارویی نظیر ریشی در بهبود کیفیت زندگی حیوانات خانگی

امروزه قارچ های دارویی سهم مهمی در میان مواد غذایی در دنیا به خود اختصاص داده اند که علاوه بر انسان ها، مورد توجه صاحبان دام ها نیز قرار گرفته اند و از سوی تولیدکنندگان مکمل های غذایی، خوراک ها و صنایع دارویی انسانی و دامی توجه ویژه ای به آنها شده است. در ادامه مقاله ای در خصوص نقش مهم این نوع از قارچ ها در ارتقاء سیستم ایمنی بدن، مقابله با عفونت های ویروسی، کمک به پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها و درمان آنها و … آورده شده است.

قارچ Reishi که به قارچ Lingzhi نیز معروف است ، بیش از ۲۰۰۰ سال است که در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند بسیاری دیگر از قارچها ، قارچ‌های ریــــشی حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله پتاسیم ، کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، سلنیوم ، آهن ، روی و مس هستند. مزایای استفاده از REISHI  MUSHROOMSاز آنجا که قارچ های ریــــشی بسیار غنی از مواد مغذی هستند ، خواص درمانی متعدد و زیادی دارند. پروتئین موجود در قارچ reishi حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری است ، ولی شایان ذکر است که این قارچ سرشار از اسید آمینه‌های لیزین و لوسین می‌باشد. همچنین قارچ دارویی ریــــشی حاوی طیف گسترده‌ای از مولکول‌های فعال زیستی ، مانند ترپنوئیدها ، استروئیدها و فنل‌ها نیز بوده و مشخص شده که ترکیبات شیمیایی ترپن‌های موجود در ریــــشی دارای فعالیت ضد التهابی ، ضد توموری ، آنتی اکسیدانی و هیپولیپیدمی هستند. قارچ‌های ریــــشی به دلیل کاربردهای متنوع بویژه در تنظیم قند خون ، اختلالات سرطانی ، تومورها ، پیشگیری از سرطان ، مبارزه با عفونت‌های ویروسی ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، محافظت از کبد ، افزایش عملکرد قلبی عروقی ، تقویت انرژی حیاتی ، افزایش حافظه و اثرات ضد پیری شناخته شده‌اند.

در موارد زیادی که بر روی حیوانات خانگی بررسی کردیم، گربه‌ها و سگ‌های زیادی را تحت نظر گرفتیم و مشاهده کردیم که با استفاده از مکمل‌های غذایی حاوی قارچ دارویی ریــــشی از سلامتی قابل‌توجهی برخوردار شده‌اند. این محصولات محافظت فوق‌العاده ای را برای بدن در برابر رادیکال‌های آزاد که از طریق فرآیندهای منظم زندگی روزمره ، سموم محیطی ، اشعه ، مصرف بیش از حد چربی و مواد غذایی فرآوری‌شده بویژه کنسروها و … تولید می‌شوند، در بدن حیوانات خانگی ایجاد می‌کنند. این محافظت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا حیوانات ما نیز دقیقاً به‌مانند خود ما در معرض سموم یکسان و مشابهی که روزانه با آنها مواجهیم، قرار دارند.

محصولات قارچ Reishi که ما توصیه می‌کنیم:در حال حاضر با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌های ناشی از آنها در کشور ایران، هیچیک از این مکمل‌ها وارد نمی‌شود ولی برای اینکه دلبندانتان از خواص معجزه‌آسای ترکیبات این قارچ دارویی بی‌بهره نمانند، پیشنهاد می‌کنیم قارچ دارویی ریــــشی را فقط از مرکز مصباح در ایران تهیه کنید.